Rohm Semiconductor ESR25JZPF1504
ESR25JZPF1504 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1504
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1504.pdf
Availability of ESR25JZPF1504
QUANTITY
ESR25JZPF1504 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1504
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1504
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1504
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1504 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1504 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1504
FIXED IND 1.5MH 2A 518 MOHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 17V 0603 datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY POL 15AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 19.05X101.6MM 5/PK datasheet.pdf
RES 13 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf