Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C130P-HE3-18
BZD27C130P-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C130P-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219
Datasheet Download
BZD27C130P-HE3-18.pdf
Availability of BZD27C130P-HE3-18
QUANTITY
BZD27C130P-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C130P-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZD27C130P-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C130P-HE3-18
Related LinksBZD27C13, BZD27C130P-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C130P-HE3-18 Details Description
Related parts for BZD27C130P-HE3-18
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
AMP DUAC/PL 12P LOCK datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf