Rohm Semiconductor ESR25JZPF1R10
ESR25JZPF1R10 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1R10
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1R10.pdf
Availability of ESR25JZPF1R10
QUANTITY
ESR25JZPF1R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1R10
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1R10
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1R10 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1R10
DISPENSER BOTTLE 2OZ WITH BRUSH datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
BLADE TORX T15 4" datasheet.pdf
LED 3535L 4000K 90CRI NEU WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD 15W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SMT 5MM datasheet.pdf