Rohm Semiconductor ESR25JZPF30R0
ESR25JZPF30R0 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF30R0
Brief Description
RES SMD 30 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF30R0.pdf
Availability of ESR25JZPF30R0
QUANTITY
ESR25JZPF30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF30R0
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF30R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF30R0
Related LinksESR25J, ESR25JZPF30R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF30R0 Details Description
Related parts for ESR25JZPF30R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 50POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf