Rohm Semiconductor ESR25JZPJ131
ESR25JZPJ131 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ131
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ131.pdf
Availability of ESR25JZPJ131
QUANTITY
ESR25JZPJ131 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ131
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ131
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ131 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ131
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SRT datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SLIT .5MM SEAL TYPE FOR E32-T16 datasheet.pdf
IC INTERNAL-SW BOOST REG 36-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP CER 16PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 13MM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf