Rohm Semiconductor ESR25JZPJ131
ESR25JZPJ131 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ131
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ131.pdf
Availability of ESR25JZPJ131
QUANTITY
ESR25JZPJ131 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ131
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ131
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ131
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ131 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ131
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SYNC FIFOMEM 65536X18 100-BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 114 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
BUMPER RECT 0.375"L X 0.2"W GRY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf