Rohm Semiconductor ESR25JZPJ161
ESR25JZPJ161 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ161
Brief Description
RES SMD 160 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ161.pdf
Availability of ESR25JZPJ161
QUANTITY
ESR25JZPJ161 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ161
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ161
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ161
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ161 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ161 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ161
CLEAR OVERLAY FOR 12 KEY KEYPAD datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER-DIVIDER TO-100-10 datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG-JACK RG178 80MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.52M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf