Rohm Semiconductor ESR25JZPJ1R3
ESR25JZPJ1R3 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ1R3
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ1R3.pdf
Availability of ESR25JZPJ1R3
QUANTITY
ESR25JZPJ1R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ1R3
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ1R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ1R3
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ1R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ1R3 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ1R3
FERRITE CHIP SIGNAL 150 OHM SMD datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T9 6.73" datasheet.pdf
CONN Y-JOINT SOCKT 2M CABLE M12 datasheet.pdf
DEVELOPMENT 1.0MM SKT 256-BGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.3A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3.3V 6W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONF MED SLIP RESIST BLK 18"X60' datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC .200A 600V datasheet.pdf