Rohm Semiconductor ESR25JZPJ1R6
ESR25JZPJ1R6 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ1R6
Brief Description
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ1R6.pdf
Availability of ESR25JZPJ1R6
QUANTITY
ESR25JZPJ1R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ1R6
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ1R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ1R6
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ1R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ1R6 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ1R6
IC ENCORE MCU FLASH 24K 44-PLCC datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
OSC VCXO 38.88MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 35NS 48FPACK datasheet.pdf
CTV 15C 14#20 1#16 PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf