Rohm Semiconductor ESR25JZPJ300
ESR25JZPJ300 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ300
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ300.pdf
Availability of ESR25JZPJ300
QUANTITY
ESR25JZPJ300 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ300
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ300
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ300 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ300
TERMINAL STRIP MINIATURE 3POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 6PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
IC DSP 533MHZ W/DDR 400CSPBGA datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 40SEG I2C 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 315V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf