Rohm Semiconductor ESR25JZPJ432
ESR25JZPJ432 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ432
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ432.pdf
Availability of ESR25JZPJ432
QUANTITY
ESR25JZPJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ432
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ432
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ432
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ432 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ432
IDC CABLE - MDJ24K/MC24G/MDN24K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 267MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.2 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 5' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 36 AWG 1000 FT GY datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
HDM/FA SAPR 116F 170F BENCH K datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 3 POS SMD datasheet.pdf