Panasonic Electronic Components ETQ-P4LR24AFM
ETQ-P4LR24AFM picture photo
Mfg. Part Number
ETQ-P4LR24AFM
Brief Description
FIXED IND 240NH 24A 1 MOHM SMD
Datasheet Download
ETQ-P4LR24AFM.pdf
Availability of ETQ-P4LR24AFM
QUANTITY
ETQ-P4LR24AFM Order Process
Ship out your order
Specifications of ETQ-P4LR24AFM
Internal Part NumberEIS-ETQ-P4LR24AFM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPCC-M074L (MC)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance240nH
Tolerance±20%
Current Rating24A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.343" L x 0.276" W (8.70mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ETQ-P4LR24AFM
Related LinksETQ-P4, ETQ-P4LR24AFM Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ETQ-P4LR24AFM Details Description
Related parts for ETQ-P4LR24AFM
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 6' RED datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf