ST EV-VN5E050AJ
EV-VN5E050AJ picture photo
Mfg. Part Number
EV-VN5E050AJ
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
BOARD EVAL FOR VN5E050AJ
Datasheet Download
EV-VN5E050AJ.pdf
Availability of EV-VN5E050AJ
QUANTITY
EV-VN5E050AJ Order Process
Ship out your order
Specifications of EV-VN5E050AJ
Internal Part NumberEIS-EV-VN5E050AJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsEV-VN5E050AJ View All Specifications
Mfg Application NotesPowerSSO-12 Eval Brd Application Note
Product Training ModulesVIPower H-Bridges
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesVIPower™
Main PurposePower Management, High Side Driver (Internal FET)
Embedded-
Utilized IC / PartVN5E050AJ
Primary Attributes1-Channel (Single)
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EV-VN5E050AJ
Related LinksEV-VN5, EV-VN5E050AJ Datasheet, ST Distributor
EV-VN5E050AJ Details Description
Related parts for EV-VN5E050AJ
JUMPER-H1502TR/A3049B/X 6" datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
IC REG LDO -24V 1.5A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 4.7V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW NUMERIC 0.4" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf