Schaffner EMC Inc. EV28-1.5-02-27M-X
EV28-1.5-02-27M-X picture photo
Mfg. Part Number
EV28-1.5-02-27M-X
Brief Description
CHOKE RFI SUPP 27MH 1.5A VERT
Datasheet Download
EV28-1.5-02-27M-X.pdf
Availability of EV28-1.5-02-27M-X
QUANTITY
EV28-1.5-02-27M-X Order Process
Ship out your order
Specifications of EV28-1.5-02-27M-X
Internal Part NumberEIS-EV28-1.5-02-27M-X
Number of Lines2
Inductance27mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)282 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.150" L x 0.827" W (29.20mm x 21.00mm)
Height (Max)1.406" (35.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EV28-1.5-02-27M-X
Related LinksEV28-1.5, EV28-1.5-02-27M-X Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EV28-1.5-02-27M-X Details Description
Related parts for EV28-1.5-02-27M-X
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO252 datasheet.pdf
IC ENCORE MC MCU FLASH 8K 32LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.27MHZ RRO 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf