ITT Cannon, LLC EVC-I-75A-600-P-13
EVC-I-75A-600-P-13 picture photo
Mfg. Part Number
EVC-I-75A-600-P-13
Brief Description
CONN INLET 75A 240V 13FT CABLE
Datasheet Download
EVC-I-75A-600-P-13.pdf
Availability of EVC-I-75A-600-P-13
QUANTITY
EVC-I-75A-600-P-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of EVC-I-75A-600-P-13
Internal Part NumberEIS-EVC-I-75A-600-P-13
Shielding-
Length13.00' (3.96m)
ColorBlack
Voltage Rating240V, 600V
Current Rating75A
Operating Temperature-40°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVC-I-75A-600-P-13
Related LinksEVC-I-75A, EVC-I-75A-600-P-13 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
EVC-I-75A-600-P-13 Details Description
Related parts for EVC-I-75A-600-P-13
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A FLEXIBL ROD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 356POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CIR 4C 4#12 PIN RECP WALL datasheet.pdf
COUPLER 6 DB 2-18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf