Epson MA-506 24.0000M-W3: ROHS
MA-506 24.0000M-W3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 24.0000M-W3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 24.0000M-W3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 24.0000M-W3: ROHS
QUANTITY
MA-506 24.0000M-W3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 24.0000M-W3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 24.0000M-W3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 24.0000M-W3: ROHS
Related LinksMA-506 24.00, MA-506 24.0000M-W3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 24.0000M-W3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 24.0000M-W3: ROHS
SW 3A ROLL SEALED 12"WIRES 125V datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 680UH PC MT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HOUSING 4 POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf