Taiyo Yuden EVK105RH2R2JW-F
EVK105RH2R2JW-F picture photo
Mfg. Part Number
EVK105RH2R2JW-F
Brief Description
CAP CER 2.2PF 16V R2H 0402
Datasheet Download
EVK105RH2R2JW-F.pdf
Availability of EVK105RH2R2JW-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EVK105RH2R2JW-F Order Process
Ship out your order
Specifications of EVK105RH2R2JW-F
Internal Part NumberEIS-EVK105RH2R2JW-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Jan/2014
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.52mm)