Panasonic Electronic Components EVM-3VSX50B25
EVM-3VSX50B25 picture photo
Mfg. Part Number
EVM-3VSX50B25
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.15W SMD
Datasheet Download
EVM-3VSX50B25.pdf
Availability of EVM-3VSX50B25
QUANTITY
EVM-3VSX50B25 Order Process
Ship out your order
Specifications of EVM-3VSX50B25
Internal Part NumberEIS-EVM-3VSX50B25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.15W
Tolerance±25%
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.136" x 0.122" Face x 0.055" H (3.45mm x 3.10mm x 1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVM-3VSX50B25
Related LinksEVM-3V, EVM-3VSX50B25 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EVM-3VSX50B25 Details Description
Related parts for EVM-3VSX50B25
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 110V datasheet.pdf
TERM SPADE 16-14AWG #6 PLASTI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 16TSSOP datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.170" datasheet.pdf
TVS DIODE 44VWM 72.7VC P600 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 43POS datasheet.pdf