Panasonic Electronic Components EXB-24V222JX
EXB-24V222JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V222JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V222JX.pdf
Availability of EXB-24V222JX
QUANTITY
EXB-24V222JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V222JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V222JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V222JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V222JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V222JX Details Description
Related parts for EXB-24V222JX
CONN HEADER .100" 12POS DL GOLD datasheet.pdf
CONN 36POS 2MM HEADER DUAL R/A datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf