Panasonic Electronic Components EXB-24V562JX
EXB-24V562JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V562JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 5.6K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V562JX.pdf
Availability of EXB-24V562JX
QUANTITY
EXB-24V562JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V562JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V562JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V562JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V562JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V562JX Details Description
Related parts for EXB-24V562JX
68-PIN TEST CLIP GOLD PLCC .50" datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 22 OHM 6SIP datasheet.pdf
MCU ARM 64KB FLASH MEM 64-LQFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16L580 32QFN datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf