Panasonic Electronic Components EXB-28V2R0JX
EXB-28V2R0JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V2R0JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V2R0JX.pdf
Availability of EXB-28V2R0JX
QUANTITY
EXB-28V2R0JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V2R0JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V2R0JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V2R0JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V2R0JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V2R0JX Details Description
Related parts for EXB-28V2R0JX
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
MOTOR TIMER 11PIN SOCKET 110V datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 9 BLACK datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 10MM F/H datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24SSOP datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 47 OHM 10SRT datasheet.pdf