Panasonic Electronic Components EXB-28V2R2JX
EXB-28V2R2JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V2R2JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V2R2JX.pdf
Availability of EXB-28V2R2JX
QUANTITY
EXB-28V2R2JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V2R2JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V2R2JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V2R2JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V2R2JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V2R2JX Details Description
Related parts for EXB-28V2R2JX
RES 56K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN HEADR .079" 14POS VERT TIN datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.4A datasheet.pdf
RES 28.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 115V datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf