Panasonic Electronic Components EXB-28V563JX
EXB-28V563JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V563JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V563JX.pdf
Availability of EXB-28V563JX
QUANTITY
EXB-28V563JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V563JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V563JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V563JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V563JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V563JX Details Description
Related parts for EXB-28V563JX
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 1.8MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES 2K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92-3 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf