Panasonic Electronic Components EXB-28V683JX
EXB-28V683JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V683JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V683JX.pdf
Availability of EXB-28V683JX
QUANTITY
EXB-28V683JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V683JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V683JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V683JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V683JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V683JX Details Description
Related parts for EXB-28V683JX
IDC CABLE - MSR16K/MC16M/MCS16K datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PV SERIES POWER CABLE 24VDC datasheet.pdf