Panasonic Electronic Components EXB-2HV1R2JV
EXB-2HV1R2JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV1R2JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.2 OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV1R2JV.pdf
Availability of EXB-2HV1R2JV
QUANTITY
EXB-2HV1R2JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV1R2JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV1R2JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV1R2JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV1R2JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV1R2JV Details Description
Related parts for EXB-2HV1R2JV
IC LINE RCVR QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 200W datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-48" BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf
LED 2700K 90CRI LM561B datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf