Panasonic Electronic Components EXB-2HV334JV
EXB-2HV334JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV334JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV334JV.pdf
Availability of EXB-2HV334JV
QUANTITY
EXB-2HV334JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV334JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV334JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV334JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV334JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV334JV Details Description
Related parts for EXB-2HV334JV
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MODULE SDRAM 1GB 168DIMM datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf