Panasonic Electronic Components EXB-34V111JV
EXB-34V111JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V111JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 110 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V111JV.pdf
Availability of EXB-34V111JV
QUANTITY
EXB-34V111JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V111JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V111JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V111JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V111JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V111JV Details Description
Related parts for EXB-34V111JV
LABEL LAM 18-14AWG VNL .50"X.75" datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 10:1 28-SSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 30"L X 20"W datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 22 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf