Panasonic Electronic Components EXB-34V152JV
EXB-34V152JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V152JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.5K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V152JV.pdf
Availability of EXB-34V152JV
QUANTITY
EXB-34V152JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V152JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V152JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V152JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V152JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V152JV Details Description
Related parts for EXB-34V152JV
CAP CER 75PF 7.2KV NP0 3838 datasheet.pdf
IC LOW RS-232 DRVR/REC 20-SOIC datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 8"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CHISEL TIP CARTRIDGE RT9MS 0.8X0 datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 270A MAGNAPAK datasheet.pdf