Panasonic Electronic Components EXB-34V160JV
EXB-34V160JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V160JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 16 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V160JV.pdf
Availability of EXB-34V160JV
QUANTITY
EXB-34V160JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V160JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V160JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)16
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V160JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V160JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V160JV Details Description
Related parts for EXB-34V160JV
CONN SOCKET IDC 26POS W/STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 45V 2.5A TSMT3 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .250 NATURAL datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEB 10.500" L datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 11POS PIN datasheet.pdf
16POS, MIXED,REC HSG,ASSY datasheet.pdf