Panasonic Electronic Components EXB-34V180JV
EXB-34V180JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V180JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 18 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V180JV.pdf
Availability of EXB-34V180JV
QUANTITY
EXB-34V180JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V180JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V180JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V180JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V180JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V180JV Details Description
Related parts for EXB-34V180JV
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .085 R/A datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 93MA 22 OHM TH datasheet.pdf
OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
22UF 35V 6,3X6,3X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf