Panasonic Electronic Components EXB-34V1R0JV
EXB-34V1R0JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V1R0JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V1R0JV.pdf
Availability of EXB-34V1R0JV
QUANTITY
EXB-34V1R0JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V1R0JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V1R0JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V1R0JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V1R0JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V1R0JV Details Description
Related parts for EXB-34V1R0JV
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 30W 25FLEXIWATT datasheet.pdf
HEADER 3POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 68FPACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
2.5 OHM CMOS Low Power Dual 2:1 Mux/Demux USB 1.1 Switch IC datasheet.pdf