Panasonic Electronic Components EXB-34V333JV
EXB-34V333JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V333JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 33K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V333JV.pdf
Availability of EXB-34V333JV
QUANTITY
EXB-34V333JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V333JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V333JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V333JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V333JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V333JV Details Description
Related parts for EXB-34V333JV
POLYSWITCH PTC RESET .35A 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 42VWM 72VC R6 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLADE,SHEAR datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf