Panasonic Electronic Components EXB-34V432JV
EXB-34V432JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V432JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 4.3K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V432JV.pdf
Availability of EXB-34V432JV
QUANTITY
EXB-34V432JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V432JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V432JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V432JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V432JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V432JV Details Description
Related parts for EXB-34V432JV
TERM FORK NYL 12-10AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 160UH 2.1A T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 530MA 645 MOHM datasheet.pdf