Panasonic Electronic Components EXB-38V273JV
EXB-38V273JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-38V273JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-38V273JV.pdf
Availability of EXB-38V273JV
QUANTITY
EXB-38V273JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-38V273JV
Internal Part NumberEIS-EXB-38V273JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-38V273JV
Related LinksEXB-38, EXB-38V273JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-38V273JV Details Description
Related parts for EXB-38V273JV
IC FLASH 1MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
POS 24VAC/24VDC 2.5A datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 15POS datasheet.pdf
BOARD REFERENCE FOR MPC8349 datasheet.pdf
IC 2.63V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
IC RHEOSTAT 5V 50TP 1024 10MSOP datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 79MM datasheet.pdf
CONN HOOD SZE16 datasheet.pdf
IC VCO IF W/DIFF OUT SOT23-6 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD datasheet.pdf