Panasonic Electronic Components EXB-38V560JV
EXB-38V560JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-38V560JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-38V560JV.pdf
Availability of EXB-38V560JV
QUANTITY
EXB-38V560JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-38V560JV
Internal Part NumberEIS-EXB-38V560JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-38V560JV
Related LinksEXB-38, EXB-38V560JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-38V560JV Details Description
Related parts for EXB-38V560JV
12 CONT. JACK/SOCKET INSERT datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR60K/MC60F/MPL60K datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 80POS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf