Panasonic Electronic Components EXB-38V6R8JV
EXB-38V6R8JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-38V6R8JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.8 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-38V6R8JV.pdf
Availability of EXB-38V6R8JV
QUANTITY
EXB-38V6R8JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-38V6R8JV
Internal Part NumberEIS-EXB-38V6R8JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)