Panasonic Electronic Components EXB-38V914JV
EXB-38V914JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-38V914JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 910K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-38V914JV.pdf
Availability of EXB-38V914JV
QUANTITY
EXB-38V914JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-38V914JV
Internal Part NumberEIS-EXB-38V914JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-38V914JV
Related LinksEXB-38, EXB-38V914JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-38V914JV Details Description
Related parts for EXB-38V914JV
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 6SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED THRU 5.2MM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 7.87" DIA datasheet.pdf