Panasonic Electronic Components EXB-A10P101J
EXB-A10P101J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-A10P101J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512
Datasheet Download
EXB-A10P101J.pdf
Availability of EXB-A10P101J
QUANTITY
EXB-A10P101J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-A10P101J
Internal Part NumberEIS-EXB-A10P101J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-A10P101J
Related LinksEXB-A1, EXB-A10P101J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-A10P101J Details Description
Related parts for EXB-A10P101J
CONN PIN 24-26AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC MPU Z180 6MHZ 80QFP datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS MALE PCB datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE RCVR 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 28V RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf