Panasonic Electronic Components EXB-D10C470J
EXB-D10C470J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C470J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C470J.pdf
Availability of EXB-D10C470J
QUANTITY
EXB-D10C470J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C470J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C470J
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C470J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C470J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C470J Details Description
Related parts for EXB-D10C470J
FIXED IND 15UH 1A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINATION KIT LC PLUS LC datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 681K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf