Panasonic Electronic Components EXB-E10C393J
EXB-E10C393J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-E10C393J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 1608
Datasheet Download
EXB-E10C393J.pdf
Availability of EXB-E10C393J
QUANTITY
EXB-E10C393J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-E10C393J
Internal Part NumberEIS-EXB-E10C393J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-E10C393J
Related LinksEXB-E1, EXB-E10C393J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-E10C393J Details Description
Related parts for EXB-E10C393J
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.323V 16TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 25V 10% 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf