Panasonic Electronic Components EXB-E10C681J
EXB-E10C681J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-E10C681J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1608
Datasheet Download
EXB-E10C681J.pdf
Availability of EXB-E10C681J
QUANTITY
EXB-E10C681J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-E10C681J
Internal Part NumberEIS-EXB-E10C681J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-E10C681J
Related LinksEXB-E1, EXB-E10C681J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-E10C681J Details Description
Related parts for EXB-E10C681J
RES 62 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
VINYL INSL BUTTED SEAM BLOCK FOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 759 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8CORE 128KB SRAM 217FBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf