Panasonic Electronic Components EXB-H6E470J
EXB-H6E470J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-H6E470J
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 6SSIP
Datasheet Download
EXB-H6E470J.pdf
Availability of EXB-H6E470J
QUANTITY
EXB-H6E470J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-H6E470J
Internal Part NumberEIS-EXB-H6E470J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SSIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.329" L x 0.087" W (8.35mm x 2.20mm)
Height0.106" (2.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-H6E470J
Related LinksEXB-H, EXB-H6E470J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-H6E470J Details Description
Related parts for EXB-H6E470J
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 0.25PF 100V 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 18A TO-220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 220POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET B RIGHT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf