Panasonic Electronic Components EXB-N8V100JX
EXB-N8V100JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V100JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V100JX.pdf
Availability of EXB-N8V100JX
QUANTITY
EXB-N8V100JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V100JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V100JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V100JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V100JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V100JX Details Description
Related parts for EXB-N8V100JX
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 620K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MIN SPRING RECEPTACLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
RES 800 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TRS JACK STR SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf