Panasonic Electronic Components EXB-N8V103JX
EXB-N8V103JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V103JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V103JX.pdf
Availability of EXB-N8V103JX
QUANTITY
EXB-N8V103JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V103JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V103JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V103JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V103JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V103JX Details Description
Related parts for EXB-N8V103JX
IC TXRX/REGISTER 3ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN RING STR 4/0AWG 1/2" PLAIN datasheet.pdf
WIRE FORM FAN GUARD 120MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 73MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf