Panasonic Electronic Components EXB-N8V200JX
EXB-N8V200JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V200JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V200JX.pdf
Availability of EXB-N8V200JX
QUANTITY
EXB-N8V200JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V200JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V200JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V200JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V200JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V200JX Details Description
Related parts for EXB-N8V200JX
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5.4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DUAL GIGABIT POE+ XFORMER/CMC datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf