Panasonic Electronic Components EXB-N8V912JX
EXB-N8V912JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V912JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 9.1K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V912JX.pdf
Availability of EXB-N8V912JX
QUANTITY
EXB-N8V912JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V912JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V912JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V912JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V912JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V912JX Details Description
Related parts for EXB-N8V912JX
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.14A 95.64 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 32 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 802MA 310 MOHM datasheet.pdf
RES 1K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf