Panasonic Electronic Components EXB-N8V912JX
EXB-N8V912JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V912JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 9.1K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V912JX.pdf
Availability of EXB-N8V912JX
QUANTITY
EXB-N8V912JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V912JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V912JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V912JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V912JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V912JX Details Description
Related parts for EXB-N8V912JX
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf