Panasonic Electronic Components EXB-V4V122JV
EXB-V4V122JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V122JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V122JV.pdf
Availability of EXB-V4V122JV
QUANTITY
EXB-V4V122JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V122JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V122JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V122JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V122JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V122JV Details Description
Related parts for EXB-V4V122JV
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 6A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HDM DC STACKING MODULE ST 72CKT datasheet.pdf
750 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH WLCSP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM IP57 24VDC datasheet.pdf