Panasonic Electronic Components EXB-V4V2R2JV
EXB-V4V2R2JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V2R2JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.2 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V2R2JV.pdf
Availability of EXB-V4V2R2JV
QUANTITY
EXB-V4V2R2JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V2R2JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V2R2JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V2R2JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V2R2JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V2R2JV Details Description
Related parts for EXB-V4V2R2JV
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf