TDK Corporation MLG0603S33NHT000
MLG0603S33NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S33NHT000
Brief Description
FIXED IND 33NH 100MA 1.8 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S33NHT000.pdf
Availability of MLG0603S33NHT000
QUANTITY
MLG0603S33NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S33NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S33NHT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±3%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S33NHT000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S33NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S33NHT000 Details Description
Related parts for MLG0603S33NHT000
RES 15.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 27POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC TXRX FSK 2.4GHZ MULTICH 32QFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 12POS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
LUG COPPER 90 DEGREE datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf